לרדת בגדול » מאמרים בנושא דיאטה, הרזיה תזונה נכונה » תזונה בריאה

תזונה בריאה

אחד הדברים החשובים שאתה יכול לעשות למען בריאותך הכללית הוא לאכול בריא. תזונה לקויה משפיעה על משקלך ומגבירה את הסיכונים למחלות בריאותיות.

אם זאת, יותר קל לקבוע תזונה בריאה מאשר באמת לבצע אותה. אנשים שונים קובעים תזונה בריאה שונה ממך, משום שייתכן שאתה אוכל תזונה מסויימת בעוד שאחרים אינם יכולים לאכול את האוכל שאתה אוכל ומוצאים אלטרנטיבה אחרת. בשביל זה מומחי הבריאות פה, ליידע אותנו אילו מאכלים בריאים יותר מאשר אחרים.

מה הם העקרונות של אכילה בריאה?

כאשר אתם שואפים לתכנית אכילה בריאה, אתם צריכים לזכור את הדברים הבאים:

  1. נסו לאכול מגוון של מאכלים שונים, עשירים ומזינים – אתם צריכים לזכור שמאכלים שונים הם בעלים ערכים תזונתיים שונים. אוכל יכול להיות עשיר בחומרים נוגדי חימצון או ויטמין סי. לכן, כאשר אתם הולכים לעשות את הקניה השבועית שלכם, נסו לראות אלו מאכלים עשירים ומזינים אתם יכולים לבחור.

    במעבר בין הפירות לירקות אתם אמורים לראות צבעים ירוקים, צהובים, כתומים ואדומים. אתם צריכים את מגוון הצבעים המקסימאלי בעגלת היד שלכם. לדוגמא, כאשר אתם בוחרים פירות קנו תותים, תפוזים, אננס, תפוחים, אוכמניות ובננות, ואתם תשימו לב איזו בחירה גדולה של צבעים למעשה יש לכם. אותו הדבר תקף לירקות. הכלל הוא יותר צבעוני זה יותר טוב ובריא בשבילכם.

  2. אכלו מאכלים מכל קבוצות המזון – הבעיה עם הרבה דיאטות בימים אלו היא העובדה שהם מורים לך לקצץ בצריכת מאכלים שונים מקבוצות מזון שונות. בצורה זו אתה מפסיד מזון חשוב ולא אוכל בצורה בריאה כפי שיכלה הייתה להיות. לכן, התשובה לתזונה בריאה היא לאכול מגוון של מאכלים שונים.

    בכללי, פירות וירקות אמורים לבנות את החלק העיקרי של התזונה שלכם אבל אתם עדיין זקוקים לפחמימות כמו תפוחי אדמה, בשר או דגים, וקצת מהמאכלים השמנים כמו שמן זרעי הפשתה אשר הרבה מומחים ממליצים עליו כחלק מן תזונה שמנה טובה. בדרך כלל, תערובת מגוונת של כל קבוצות המזון דרושה בשביל תזונה בריאה ונכונה !

  3. כאשר אתם צריכים לאכול ארוחה חפוזה, עשו זאת עם מאכלים בריאים – זה לא אומר שרק מכיוון שאתם רוצים להוריד משקל, אתם תצטרכו לדלג על ארוחה חפוזה. למעשה, אכילת ארוחה חפוזה יכולה להיות בהחלט טובה בשבילכם כל עוד אתם אוכלים את המאכלים הנכונים.

    בדרך כלל, כשאתם רוצים לאכול ארוחה חפוזה, אנחנו שולחים ידיים אל ביסקוויט או חפיסת טוגנים. אולם, אם אתם רוצים לאכול ארוחה חפוזה בריאה, אז אתם תצטרכו להחליף אותם לטובת אגוזים, גרעינים, פירות או ירקות. בדרך זו תשיגו אנרגיה, וגם תהיו מלאים עד לזמן הארוחה הבאה שלכם בצורה בריאה לגמרי.

מכיוון שאתם יודעים אילו מאכלים אתם אוהבים ואילו לא, רק אתם יכולים לקבוע את תכנית התזונה הבריאה שלכם. אולם, העצות הנ"ל יכולות לעזור לכם לקבוע את תכנית התזונה הבריאה הטובה ביותר בשבילכם. ניסיון להפחתת משקל ניכרת הוא לא רק לקיחת גלולת הרזיה כלשהי. אתם ממש צריכים להתחיל ולחיות בסגנון חיים בריא ונכון המשלב תזונה בריאה ונכונה.

פורסם לראשונה בתאריך 02-08-2007
נכתב על ידי אסף בילגורי עבור אתר לרדת בגדול © כל הזכויות שמורות.